吉他社APP打开本谱

获得更好的看谱体验
立即打开
播放

选择音轨

  • 曲谱信息
  • 歌词
  • 标题:Over the Starlight

    标签: 官方总谱

    艺人:Taketatsu Ayana

    专辑:K-ON!! Character Image Songs - Nakano Azusa

    附注:
    Let's Music 4 Official Score
    I took my best guesses at which parts go to which 
    characters.
    
    Usage of the wah pedal is approximate, as the score 
    does not provide specific instructions besides "with 
    Wah"
    
    ~~~
    Feedback? E-mail at
    ubervideodisc@yahoo.com

    节拍: Moderate ♩ = 120

    key:4

    注释:F5 FOR INFORMATIONSYNTH.-I(NOISE)ORGANSYNTH.-IORGANSYNTH.-IIIORGANSYNTH.-IIIORGAN (ON BOTTOM)SYNTH. DRUMBRASSSYNTH.-IIBRASSSYNTH.-IIBRASSPICK SCRATCHJUST MAKE NOISES HERE WITH THE WAHAND HERETHIS PART SOMETIMES BUGS AND SOUNDS OUT OF KEYIF THIS HAPPENS TO YOU JUST PAUSE AND TRY AGAINARP - - - > - - - - - |
    标记:AInter.-1B-1C-1D-1Inter.-2B-2C-2D-2Inter.-3Inter.-4ED-3Inter.-5F
    歌词:

    I can choose it! ac-chi ka-na koc-chi ka-na soc-chi ka-na do-ko e dat-te yu-ke-ru ho-shi ga ka-ga-ya-ku so-no sa-ki e chotto dou i-u koto Af-ter Scho-ol My- Days o-cha de ma-t-ta-ri na-go-n-de ni-k-ko-ri chou ya-bai ka-ra motto mot-to ma-ji-me ni Come Back wa-ta-shi! ar-e...-de-mo so-re...-don-na? Like Like Like HAA-TO ga Love Love Love da-ke-de ip-pai ni naru ka-ra ii...-ka??......-na!? Can I give you? an-na KI-MOCHI kon-na KI-MOCHI u-ke-to-tta shi-a-wa-se na KI-MO-CHI wa-ta-shi wa ka-e-se-te ma-su-ka SU-TE-E-JI hi-da-ri-ga-wa it-su-da-tte i-ru ka-ra PI-N-CHI no to-ki wa ta-yo-t-te ku-da-sa-i please chotto kou iu ha-zu ja a-ko-ga-re-ta sev-en-teen MI-NI-MA-MU BO-DI ke-do ko-do-mo ja na-i mon gan-ba-ro, mut-tan SHYOTTO na NEK-KU tsu-ka-n-de Go Go wa-ta-shi! ha-te...-de-mo sa-te...-doc-chi? Light Light Light mi-ra-i Shine Shine Shine hi-ka-ru ho-u e su-su-me-ba ii...-yo??...-ne!? I can choose it! ac-chi ka-na koc-chi ka-na soc-chi ka-na do-ko e dat-te yu-ke-ru ka-n-ga-er-u yo-ri kan-ji-yo-u SU-TO-RAP-PU ka-ke-ru tabi yu-bi ga KYUN hi-to-mi KYUN te na-ru yo mi-e-na-i ho-shi ga mi-e-ru yo why "So-n-na no DA-ME de-su" "Ko-u ja na-kya ya de-su" shi-ka-tte-ru tsu-mo-ri ga a-ma-e-te-ta no ka-mo sha-kka-ri ki na da-ke ja u-ma-re-na-i ze-tsu-myou na GROOVE i-tsu no ma ni!? hi-ta-tte-te dai-su-ki ni na-tte...-sa-sa-e-ra-re-te...-a-tta-ka-ku ma-mo-ra-re-te...... Thank you, so much! an-na KI-MOCHI kon-na KI-MOCHI u-ke-to-tta shi-a-wa-se na KI-MO-CHI ka-e-se-ru hi-to ni na-ri-ta-i SU-TE-E-JI hi-da-ri-ga-wa it-su-da-tte i-ru ka-ra PI-N-CHI no to-ki wa ta-yo-t-te ku-da-sa-i e-ga-o ga a-ta-ri-mae mi-mi ga KYUN ko-ko-ro KYUN te na-ru yo da-tte ko-n-na ii na-ka-ma da mon ac-chi de-mo koc-chi de-mo too-ku too-ku do-ko e da-tte yu-ke-ru ho-shi ga ka-ga-ya-ku so-no sa-ki e ta-ma ni ma-yo-u yo Left or Right DO-KI DO-KI su-ru yo Wrong or Right de-mo ta-shi-ka ni mi-eru Star-light shi-n-ji-te a-ru-ku yo, sen-pai mou i-wa-na-i yo ji-bun Come Back mae shi-ka mi-e-na-i yo Don't Look Back mi-nna no shi-a-wa-se wo Back up so-n-na yu-u-ki ni ne, kan-pai!!

  • 相关吉他谱
  • 炉心融解