立即关注

关注吉他社公众号

上百G吉他资源,免费拥有!

播放

选择音轨

  • 曲谱信息
  • 歌词
  • 标题:Magus Light

    艺人:Meiko Nakamura

    专辑:ATTRACTOR

    作曲:SYNC.ART'S, takrockers!!

    制谱人:advance_guard

    附注:
    This song is a fanmade version of one of the 
    soundtrack "Magus Night" from the Touhou game.
    
    The lyrics are transliterated by Aku no Hikari from 
    animelyrics.com.

    节拍: Moderate ♩ = 80

    注释:Press F5 for infoThe lyrics are written in Guitar Pro 5Press F5 for infoPress F5 for infoPress F5 for infoPress F5 for infoPress F5 for infoPress F5 for info
    标记:IntroVerseRefrainChorusVerseRefrainChorusSolo partRefrainChorus
    歌词:

    ha na ga ka o ru yu u ga na yo ru sa wa ga shi i yo ky ou ni wa ka mi hi to e no chi na ma gu sa sa ga ta da yo i tsu dzu ke te o ro ka sa to hi ki ka e ni e ru mo no wa na ni mo na i ka ra yu me ni to do ka nu ko to da ke ta da o shi e te a ge you ya mi o i ro do ru u tsu ku shi sa ko re ga ma jo no hi ka ri a ya shi ku te ra shi te ku ra mu shi ka i ka ra yo i n ga me gu ru so no ma e ni wa a ku mu ni o chi ru da ro u ko yo i wa ka me n ta zu sa e sou yo ru no ke shi n to na rou a ke te yu ku so ra o mi ru ma e ko to wa o wa ri o tsu ge te na ni mo na ka tta ka no you ni ma ta to ki wa su gi ru da rou so re wa a ya ka shi no te de na ku hi to no na se ru ry uu gi ka ke shi te a to o ni go su ko to na ku ma ku o hi ku ka ra ku ya mu to ki sa e a ta e zu ni hi ka ri wa o bi to na ru su be te o tsu tsu n de sa sa ru ka ga ya ki ga ta chi sa re ba u tsu ru so no ke shi ki ni ka ge da ke ga no ko ru da rou ya mi o i ro do ru u tsu ku shi sa ko re ga ma jo no hi ka ri a ya shi ku te ra shi te yo ru ga a ke te shi ma e ba ko no a ku mu sa e wa su re te mo to ni mo do ru no da ro u ko yo i wa ky uu fu to o do re aa su be te ya mi no na ke e

  • 相关吉他谱
  • 绿驴吕撸_